^Back To Top
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

.


.
phone: +48 694 438 909
alpejskiegoncze@gmail.com

Alpejskie gończe krótkonożne

z Psiarni Wojskiego

Hodowla alpejskich gończych krótkonożnych

Translate

Polish Czech English Finnish French German Italian Slovak Swedish
825240
Dzisiaj
Wczoraj
Miesiąc
Wszystkich
55
1614
5212
825240
Server Time: 2022-05-26 14:13:00

Gościmy

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

30-10-2009

W dniach 16-18 październik byliśmy na Słowacji, gdzie w miejscowości Oravska Lesna odbył się Międzynarodowy Konkurs Posokowców dla Alpejskich Gończych. Konkurs rozgrywał się w nietypowej jak na tę porę roku scenerii z powodu bardzo obfitych opadów śniegu. Dla organizatorów było nie lada wyzwaniem przygotowanie konkursu, ale i startujące psy sprawiały wrażenie nieco zdezorientowanych warunkami w jakich przyszło im pracować. W konkursie startowało 11 psów: czeskie (Emira ze Stanku, Trop z Hakamilu i Cliff vom Waldgut), słowackie (Goro Nova Luka i Car spod Sibenicnej hory), niemieckie (Caron vom Rauhen Soll, Hela vom Heisterbach), węgierskie (Zemplen Erdei Bella i Lesaljai-Vadasz Aida) oraz austriacki Orko von der Gatterspitze i suczka z Polski Czerta z Doliny Rycerki. Rywalizacje wygrała suczka z Niemiec Hela-przewodnik Martin Kohn (246 pkt.) drugi był słowacki Goro-przewodnik Pavel Bizik (243 pkt.) i węgierska Bella-przewodnik Poloskei Balazs (231 pkt.) Bardzo ucieszyliśmy się ze spotkania z Renatą i Milanem Tomaskovicami do których trafił GROM najmocniejszy pies z krycia Aneżki austriackim Eiko. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

02-10-2009

Pożegnaliśmy kolejne szczenięta. GROM trafił na Słowację, natomiast GROT do znanej czeskiej hodowli. Wcześniej rozstaliśmy się z FORESTEM i FUNTEM, które wyjechały do Niemiec. Troszkę żałujemy, że bardzo dobre szczenięta opuszczają Polskę. Pocieszamy się jednak faktem, że wszyscy nowi, zagraniczni właściciele psiaków "z Psiarni Wojskiego" to doświadczeni przewodnicy lub hodowcy rasy Dachsbracke. Mamy nadzieję, że będą oni z wyboru naszej hodowli zadowoleni.

05-09-2009

Dzisiaj mieliśmy przyjemność gościć w domu przyjaciół z Austrii: Franza Feichtingera i Geralda Fressnera. Obaj panowie przyjechali aby obejrzeć miot od ANEŻKI po psie EIKO vom Schwöllgraben. Wizyta ta bardzo nas ucieszyła szczególnie, że Franz Feichtinger uznawany jest za jednego z największych znawców rasy dachsbracke. Pan Feichtinger wysoko ocenił jakość miotu. Mocna psychika, kontaktowość i doskonale zapowiadający się eksterier szczeniąt spowodowały, że do Austrii zabrane zostały suczki GRATKA i GAJA. Najlepsza suka w miocie GRANDA została u nas. 

01-09-2009

Tegoroczne skojarzenie ANEŻKI z austriackim reproduktorem EIKO vom Schwöllgraben dało nam 7 pięknych, czarnych podpalanych szczeniąt.

Copyright © 2014 alpejskie.pl